Kultura Przełomów. Sztuka i Technologie XXI Wieku

Kultura Przełomów. Sztuka i Technologie XXI Wieku

Projekt „Kultura Przełomów: Sztuka i Technologie XXI Wieku” jako część IV Kongresu Kobiety XXI Wieku, promuje zastosowanie AI i blockchain w sztuce i w sektorze kreatywnym.

Kluczowe elementy to: debata ekspertów na temat technologii przełomowych,

wystawa sztuki cyfrowej i tworzonej przez AI

warsztaty dotyczące blockchain w sztuce.

Celem jest zwiększenie świadomości
technologicznej oraz edukacja uczestników w zakresie integracji nowych technologii w sztuce. Dzięki określonym wskaźnikom społecznym i przewidywanym efektom, projekt ma potencjał, by znacząco wpłynąć na rozwój kultury i sztuki w XXI wieku, edukacji w zakresie nowych technologii, zwiększenia świadomości technologicznej i Integracji sektora technologicznego i kulturalnego.

DEBATA „TECHNOLOGIE PRZEŁOMOWE W KULTURZE”:
Panel dyskusyjny z udziałem ekspertów z dziedziny AI i blockchain oraz przedstawicieli sektora kultury i twórców.
Tematy: zastosowanie AI i blockchain w sztuce i kulturze, wyzwania i etyka AI w sztuce, ochrona praw autorskich i dystrybucja dzieł sztuki za pomocą blockchain.

Moderator: Tomasz Kamiński

Paneliści:

  • Ewelina Podgrudny
  • Bartosz Obermüller
  • Karolina Wozniak
  • Alicja Walczak
  • Rafal Kiełbus

PREZENTACJA FIRM I START-UPÓW ROZWIJAJĄCYCH TECHNOLOGIE AI I BLOCKCHAIN W
KONTEKŚCIE KULTURY I SZTUKI.

Dyskusja przedstawicieli tych firm o trendach i kierunkach rozwoju technologii Ai i BlockChain. Cel: transfer wiedzy technologicznej od przedsiębiorców do świata sztuki.

Prowadzący: Tomasz Kamiński

  • Startup Archiv3 – Przeniesienie arcydzieł polskiej sztuki do świata cyfrowego Szymon Jankowski. Kreatywne tech studio tworzące narzędzia, łączące sztukę, AI i web3 do kreowania unikalnych, współtworzonych przeżyć, przekształcając odbiorców w kreatorów. Adam Mocarski
  • Platforma Fanschainsing.io to innowacyjny model finansowania twórczości artystycznej oparty na technologii Web 3 i NFT. Umożliwia fanom inwestowanie w projekty artystów, stając się współudziałowcami ich sukcesu i czerpiąc korzyści finansowe. Tomasz Kamiński

WARSZTAT: TWORZENIE I SPRZEDAŻ CYFROWYCH DZIEŁ SZTUKI
Warsztat pokazujący, jak korzystać z narzędzi AI do tworzenia sztuki: Prezentacja zastosowania blockchain do śledzenia autentyczności i własności dzieł sztuki. Tworzenie i sprzedaż cyfrowych dzieł sztuki jako NFT (non-fungible tokens) z udziałem artystów i
galerii wykorzystujących blockchain do promowania swojej twórczości.

WYSTAWA SZTUKI WIZUALNEJ TWORZONEJ PRZEZ SZTUCZNĄ INTELIGENCJĘ:
Ekspozycja dzieł sztuki cyfrowej w tym wygenerowanych przez algorytmy AI

https://youtu.be/UrkLWS3FtE0

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczek). Jeżeli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.