O Kongresie
Program
prelegenci
wSPÓŁPRACA
Media
Organizator
Kontakt
REJESTRACJA

III Kongres Kobiety XXI Wieku

Historia

Krótka historia Kongresu Kobiety XXI WIekueading

Pomysł na Kongres Kobiety XXI Wieku narodził się z przekonania, że kobiety w XXI wieku muszą być gotowe na zmiany w otaczającym nas świecie. Postęp technologiczny, rewolucja komunikacyjna, dostęp do ogromnej ilości informacji - wszystko to wpływa na nasze życie. Chcieliśmy, aby Kongres był miejscem, gdzie kobiety mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, wyrażać swoje opinie i przemyślenia na temat zmieniającego się społeczeństwa i ról płciowych.

 

Urszula Krawczyk, Prezes Fundacji Akademia Kobiet Skutecznych, która była organizatorem Kongresu, podkreślała, że celem wydarzenia jest przygotowanie kobiet na nową rzeczywistość XXI wieku, ale także przygotowanie samego świata na naszą obecność i wpływ. Mówiła: "My kobiety chcemy przygotować się na nowy świat, ale jednocześnie chcemy, aby ten nowy świat był gotowy na nas."

Pierwszy raz Kongres Kobiety XXI Wieku odbył się w trudnych pandemicznych czasach. Kiedy to świat stanął w obliczu wyjątkowego wyzwania, jakim była pandemia COVID-19. Lockdowny i izolacja społeczna wydłużyły się na miesiące, a towarzyszący im niepokój i niepewność sprawiły, że potrzeba spotkania i rozmowy stała się bardziej paląca niż kiedykolwiek wcześniej. W takim kontekście odbył się I Kongres "Kobiety XXI Wieku”.

W ubiegłym roku podjęliśmy wyzwanie kontynuowania organizacji corocznego spotkania kobiet i mężczyzn, które miało miejsce pod znakiem XXI wieku. Chcieliśmy przełamać stereotypy dotyczące tego, jak wyglądają spotkania i konferencje kobiet. Naszym wzorem były takie prestiżowe wydarzenia jak Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach czy Forum Ekonomiczne w Karpaczu.

W tym roku spotykamy się po raz trzeci. Zgodnie z hasłem tegorocznego Kongresu "Kobiety kreują nowe czasy!" tematy debat i prelekcji skupiają się wokół zmian jakie zaszły i będą zachodzić na scenie politycznej, gospodarczej i społecznej. Kobiety w ciągu tych trzech lat pokazały ze potrafią działać i walczyć o swoje prawa i swoje sprawy. Od protestów ulicznych po masowy udział w  wyborach.

Dzisiaj w maratonie wyborów, które odwracają naszą scenę polityczną, w cieniu kolejnej wojny, inflacji, z coraz bardziej wszechobecną sztuczną inteligencją i z nadzieją na poprawę sytuacji kobiet wobec prawa i zwyczajów, chcemy rozmawiać o tym co przed nami. Mamy poczucie ze kreujemy nowe czasy.

 

Do dyskusji zaprosiliśmy Marszałków,  parlamentarzystki, praktyków inwestorów i tych którzy wdrażają instrumenty inwestycyjne. Będą z nami również specjaliści od dbania o nasze zdrowie – ci zarówno urzędowi jak i z sektora prywatnego.

III Kongres Kobiety XXI Wieku będzie nie tylko miejscem wymiany myśli i doświadczeń, ale także inspiracją do dalszych działań. Kobiety, które uczestniczyły w Kongresie, poczują się wsparte i zmotywowane, by kontynuować walkę o swoje prawa i miejsce w społeczeństwie, niezależnie od wyzwań, jakie przynosi im XXI wiek.

Każdy z Was, którzy przyjdziecie na III Kongres Kobiet XXI Wieku nie wyjdzie z pustymi rękami. Każdy znajdzie tu cos dla siebie.

Zobaczcie program, prelegentów i zarejestrujcie się już dzisiaj. Wstęp wolny.